آثار معروف در معماری مدرن متاخر | معماری نواز

کانستراکتیو ها به طور کلی خواستار تغییر تحول کلی در ساخت و ساز و دید جدید نسبت به هنر بوده است. دارای فضای باز، ستون های ساخته شده از آرمه، باغ روی سقف، پنجره های افقی می باشد. یک طراحی مینیمال که جلوه های زیبا و متفاوتی به خانه داده است . ترجیح این سبک استفاده دیوارهای شیشه ای یا پنجره های بزرگ برای ورود نور طبیعی به داخل و استفاده از مناظر بیرون است. معماری های مدرن دیدم ولی کم و باید بگم این نوع معماری ها خیلی منحصر به فردن و ادم رو به وجد میارن.

در نوع مدرن آن آثار هنری تماما رنگ و بویی غربی دارند و تصور اینکه بخواهند از چند فرهنگ در کنار هم استفاده کنند، خیلی آسان نیست. این در حالی است که برای مثال، ساختمان‌های کلاسیک کاملا به فرهنگی که در آن شکل گرفته‌اند وفادار هستند. سبک بروتالیسم (زبره‌کاری) توسط پیتر و آلیسون اسمیتسون در سال ۱۹۵۳ میلادی ابداع شد. در سال ۱۹۶۰ نخستین بیانه خود را در رابطه با سبک متابولیسم منتشر کرده و توجه عموم را به خود جلب کردند. وی معتقد است که طراحی یک شئ باید ضروریات اصلی آن را در بر داشته و ماهیت واقعی آن را آشکار سازد.

سبک معماری مدرن

پرهیز از تجملات و سادگی از شباهت های این سبک با سبک مینیمال است. یکی از معروف ترین شاخه های معماری مدرن، سبک مینیمال یا کمینه گرا می باشد. این سبک شباهت بسیاری با معماری مدرن داشته و هدف هر دوی آنها رسیدن به فضای ساده با رنگ های پایه می باشد. در این سبک نیز مانند سبک مادر، سادگی و در عین حال تعادل فضا دیده می شود.

تاریخچه و سبک‌های معماری مدرن

طراحی آن که از جنبش باوهاوس الهام گرفته شده بود به گونه‌ای‌ است که، شامل دیوار‌های متحرک و سقفی با یک تکیه‌گاه مجلات علمی پژوهشی شهرسازی است. با وجود اینکه طراحی این نمایشگاه به صورت مینیمال بوده، اما طراح آن سعی کرده تا از مواد اولیه لوکس مانند سنگ اونیکس قرمز، مرمر و تراورتن در آن استفاده کند. یکی از مبلمان‌هایی که برای طراحی این سازه مدرن انتخاب شده بود، به طور خاص برای این سازه طراحی شده و به صندلی بارسلونا معروف است. در این ساختمان طراحی‌های مینیمال همراه با جلوه‌های متفاوتی از شیشه به چشم می‌خورند.

  • این ساختمان اداری تجاری در بلوار سعادت آباد تهران، کوچه ۳۵ ام بنا شده است معمار این پروژه محسن کاظمیان فرد بود این پروژه در ۱۳۹۲ شروع و در سال ۱۳۹۴پایان یافت.
  • در ایران شهرک اکباتان در تهران مثال بسیار خوبی از شهر سازی بر اساس عقاید کوربوزیه بود.
  • اکثر معماران معتقد هستند که آغاز عصر مدرن با پیدایش انسان گرایی و خردگرایی است که آغاز معماری مدرن محسوب می شود که از آن زمان معماران بسیاری در این روند تاثیر گذار بوده و به مراتب موجب پیدایش سبک های بعدی شده اند.
  • از گذشته تا به امروز، در جهان روش ها و سبک های گوناگونی در حوزه معماری وجود داشته است.
  • معماری مدرن یا معماری مدرنیسم با تاثیرپذیری از هنر، فلسفه و خیلی موارد دیگر در قرن بیستم با یک تلاش آگاهانه برای بیان خود، نوع جدیدی از معماری را ارائه کرد.
  • فرودگاه بین المللی دالاس درحومه شهر واشینگتن درآمریکا سال 63 – 1958 منبع الهام سرینن دراین طرح حرکت – سرعت وپرواز بوده که بصورت استادانه‌ای دراین تندیس به نمایش گذارده است .
جهت مشاهده و خرید محصولات دکوراسیون به فروشگاه معماریان مراجعه کنید. درترکیب کلی اجزای مهم هم چون کاخ مجلس ومجموعه بناهای موسسه های فرهنگی که درابتدا درمقابل یکدیگر قرارداشتند تاپایان یافتن پیش نهادهای تکمیلی هم چنان به وضع اولیه باقی می ماند . در ذهن تداعی می شود که شعار معروف این معمار بود این شعار برای مدرنیته یک کانسپت و مفهوم تعریف شده و مشخص است که در پی کم کردن جزئیات ناخواسته اند. ترمینال T.W.A درمقیاس غول پیکر، شباهت بسیار زیادی به یک عقاب درحال نشستن دارد این تصویر خارق العاده که ازبتن ، تراشیده شده ترمینال را به یکی از به یاد ماندنی ترین ترمینال های جهان تبدیل کرده. نوری که از دوبرج تامین می شود درسالن پخش شده وتنها وظیفه روشنایی یکنواخت فضارا دارد .و تامین نور طبیعی درهنگام روز. بهتر است قبل از هرگونه بحث در رابطه با مدرنیته و تاثیر آن برروی معماری، با مفهوم آن کمی آشنا شویم.

آثار معروف در معماری مدرن متاخر

آثار معروف در معماری مدرن متاخر | معماری نواز