آموزش نصب دوربین مدار بسته

مورد بعدی برخورداری از ویژگی های قدرتمند پردازش تصویر دستگاه ان وی آر در مقایسه با دی سایت ncctv وی آر است. برای مثال، اگر بخواهیم برای مکانهای صنعتی اقدام به نصب دوربین مداربسته کنیم، باید میزان دوام و مقاومت آن در برابر آلودگی و حرارت را بدانیم. کیفیت تصویر ضبط شده در این نوع از دوربینها در شب و در محیطهای تاریک به میزان زیادی بالا است. دستگاههای XVR و NVR در نهایت تصاویر دریافتی از دوربینها را بر روی هارد دیسک داخلی خود ذخیره میکنند. انتخاب مناسب لنز و در نتیجه انتخاب میدان دید دوربین شما، بر محدودهای که میتوانید نظارت کنید تأثیر میگذارد. نظارت 24 ساعته بر محیط، تحت شبکه بودن دوربین مدار بسته و… دوربین های مداربسته در این روزها نقش زیادی در تامین امنیت منازل و محل کار افراد در سرتاسر جهان بر عهده دارند. ماموران به آن محل رفته و با بازبینی دوربین مداربسته چهره بدون نقاب و پوشش زورگیر اصلی را شناسایی و او را دستگیر کردند. در این فیلم زورگیران خشن در روز روشن با استفاده از اسلحه زنی را تهدید کرده و بهزور تمام طلاهای او را سرقت کردند.

البته اینها تنها سرقت و زورگیری خشن در تهران طی ماهها و سالهای گذشته نیست و پیش از این نیز چندین سرقت به عنف و زورگیریهای خشن رخ داده است که در ادامه به مهمترین آنها اشاره میکنیم. لذا لازم است پیش از خرید و اقدام به نصب دوربین مداربسته، زاویه دید مناسب خود را در نظر بگیرید. لذا همچنان تقاضای دوربین آنالوگ در بازار ایران بسیار بالاتر از دوربین های ip و تحت شبکه است. این امر از طریق تراشههای تصویربرداری بسیار حساس آنها حاصل میشود. با اینکه کیفیت این دوربین ها نسبت به انواع دوربین های مداربسته معمولی بالاتر است، دیگر مشخصات آنها مانند رزولوشن تصویر، حسایت به نور، بازه داینامیک و … نصب آن نیز آسان بوده و مانند لامپ معمولی باید آن را در سرپیچ قرار داد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که نباید از هارد معمولی برای دوربین مدار بسته استفاده کرد. اگر سری به بازار سیستم های امنیتی و نظارتی زده باشید؛ متوجه این موضوع شده اید که دوربین های مدار بسته دارای قیمت های ثابتی نیستند. اگر شما هم قصد دارید تا از دوربین مداربسته در مکان هایی با حساسیت کمتر استفاده کنید، می توانید خرید این دوربین را در اولویت های خود قرار دهید.

آیا میخواهید بنشینید و تمام ویدئویی که از خانه و اطراف خانه شما وقتی نبودید، ضبطشده را ببینید؟ همانطور که از نام آن پیداست، دوربینهای باکس در فضای جعبهای مانند قرار گرفتهاند، که تمام لنزها را در خود جای داده است. ویژگی هایی مانند ضد آب، ضد گرد و غبار و ضد ضربه از دیگر عواملی هستند که بر قیمت دوربین های مدار بسته تاثیر می گذارند. علاوه بر آن هرچند وقت یکبار باید دوربین مداربسته را بررسی و از آن مراقبت و نگهداری لازم را به عمل آوریم تا عمر آن طولانیتر شود و همچنین بتواند مانیتورینگ مداوم و مستمر را انجام دهد. همچنین دوربین به کابل دیتایی نیاز دارد که کیفیت سیگنالهای ویدئویی را افزایش دهد. اینکه چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود تنها از سیستم های تحت بستر شبکه بر می آید. زیرا تجهیزات نصب شده بر روی قفسههای رک اغلب گران هستند و ایمنی آن باید به طور کامل انجام شود. امروزه میکروفن داخلی و قابلیت ضبط صدا بر روی بسیاری از دوربینها وجود دارد. این دوربینها از لنز مخصوصی برخوردارند که بسیار واید میباشد و قابلیت پوشش یک فضای بزرگ را فراهم می آورد. در حالی که یک لنز باریکتر و تله فوتو برای نگاه کردن به یک جسم خاص مناسبتر است.

سرور تمام دوربینهای موجود در شبکه را مدیریت میکند. در دوربین های نظارتی فیکس فاصله کانونی ثابت می باشد. قابلیت های ذکر شده در تستر های دوربین مدار بسته به طور کامل وجود دارد و ممکن در آینده نزدیک برخی قابلیت های دیگر نیز به آن اضافه شود تا کارایی آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد . از عوامل دیگر که هنگام نصب دوربین مداربسته باید به آن توجه داشته باشیم، میزان پوششدهی تصویری فضا است. انواع مختلف رک دوربین مداربسته وجود دارد که بسته به وجود یا عدم وجود درب، ریل، دربهای جلو و عقب و پانلهای جانبی و سایر ویژگیها متفاوت هستند.

هم چنین در دوربین های آنالوگ نسل جدید امکان مشاهده تصاویر دوربین از طریق اتصال مستقیم دوربین به تلویزیون وجود ندارد، چرا که این دوربین ها دیگر از استاندارد های تلویزیونی برای انتقال اطلاعات استفاده نمی کنند. از نقطه نظر فنی، HD-SDI شامل استاندارد SMPTE 292M می باشد که بر اساس آن تصاویر HD خام (بدون فشرده سازی و از دست رفتن کیفیت) تا حجم 1.485 گیگابیت بر ثانیه، توسط کابل تصویر (کواکسال) منتقل می شوند.فلسفه پیدایش این فناوری، ضبط و انتقال تصاویر HD برای شبکه های تلویزیونی خصوصی در اواخر دهه 80 و دهه 90 میلادی بود و هم اکنون نیز در بسیاری از شبکه های تلویزیونی حتی صدا و سیمای کشورمان کاربرد دارد. Main Stream : مین استریم یا استریم اصلی دارای رزولوشن بالاتری نسبت به انواع دیگه استریم است و این امکان رو فراهم می کند که بتوانید با حداکثر رزولوشن پشتیبانی شده توسط دوربین مداربسته بر روی شبکه ی داخلی نسبت به مانیتور و ضبط تصاویر به وسیله NVR اقدام کنید. حکم زورگیری در قانون مشخص است اما اینکه پای چوبه دار بروی یا فقط چند سالی در زندان بمانی به انتشار فیلم لحظه سرقت یا اینکه از چه کسی زورگیری کنی بستگی دارد. تجهیزات خانه هوشمند، دستگیره خروج اضطراری و همچنین انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی همانند بخاری برقی، هیتر، بخاری صنعتی تابشی، بخاری صنعتی فن دار را در این دسته بندی دکاشاپ فراهم کرده است.

چند روز پیش چهار زورگیر مسلح با صحنهسازی تصادف، خودرو لندکروز علیرضا صفایی را متوقف کرده و با تهدید اسلحه قصد سرقت خودروی میلیاردی از او را داشتند، اما این قهرمان سابق بدنسازی و کشتی در مقابل سارقان مقاومت میکند که یکی از سارقان با اسلحه دو تیر به پای او شلیک و پس از سرقت تلفن همراه، مقداری پول و خودرو سارقان بهراحتی از محل در اتوبان امام علی متواری میشوند. بحث امنیت در زندگی مدرن بیش از پیش اهمیت یافته و ساختمانهای امروزی مجهز به امکانات مدرنی هستند که شرایط را برای سرقت و جرایم این چنینی دشوار میکنند. هر دوربین مداربسته، امکانات و ویژگیهای مربوط به خود را دارد و کاربری فضاها نیز در انتخاب دوربین بسیار تعیین کننده است. کلیه دوربین­های مداربسته تحت شبکه پارس بین پیش فرض دارای امکانات PoE می­باشد و در انتها میتوان به گارانتی و پشتیبانی این شرکت از محصولات تولیدی خود به مدت 24 ماه و خدمات پس از فروش 7 سال اشاره کرد .

برای جلوگیری از ورود هر گونه آلودگی خارجی با واشر هایی مخصوص مهر و موم می شوند. ریبوت برای انجام مجدد تنظیمات، اصلاح ارتباط و پاک کردن کشها انجام میشود. به همین دلیل اضافه کردن هارد دیسکهای اضافی در آن برای ضبط ویدیو آسانتر است. انتخاب موقعیتها برای ساختمانهای تجاری و صنعتی حساستر است و در واقع نصب دوربین مداربسته معمولاً در موقعیتهای بیشتری انجام میشود. با این حال، یک دوربین تشخیص حرکت بسته به مکانی که در آن نصب شده است، میتواند در معرض هشدارهای کاذب قرار گیرد. کارایی دوربین مدار بسته و نحوه کاربری و استفاده از آن ها از دیگر موارد مورد بررسی برای انتخاب دوربین می باشد که بین برند های برتر دوربین مداربسته رقابت بوجود آورده است. همچنین برای اتصال دوربین وایرلس یا اتصال دستگاه ذخیرهساز به اینترنت، از مودم استفاده میشود. با گذشت چهار روز از این سرقت هنوز هیچ سرنخی از سارقان یا خودروی مربیه تیمه ملی به دست نیامده است. این بیانیه از طریق حساب توییتر سفارت روسیه در بریتانیا به اشتراک گذاشته شد و بیش از 1000 لایک به دست آورد.

یکی از آنها برای انتقال سیگنال و دیگری برای تامین تغذیه دوربین. بههمین دلیل مخفیگاه آنها در یک واحد مسکونی ۶۰ واحدی در شرق تهران شناسایی و این دو برادر نیز دستگیر شدند. دوربین های مدار بسته هایک ویژن، برای سیستم های مدار بسته مسکونی و تجاری به ویژه خرده فروشی ها، آموزش، بانکداری، ساختمان و ترافیک بسیار مناسب هستند. دوربین مدار بسته از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر و در برخی موارد به طور مستقیم به يك سيستم NVR متصل میشود. دوربین مداربسته سیمی در ابتدا مستقیماً به ضبط کننده و سپس به روتر و اینترنت متصل میشود. برای این کار کافیست که برق دوربین را قطع کنید و پس از گذشت ۱۰ الی ۳۰ ثانیه مجدداً دوربین مداربسته را به برق متصل نمایید. دوربین مداربسته مخفی سیم دار از طریق کابل به یک دستگاه ضبط کننده مانند تلویزیون یا وسایل ذخیرهسازی اطلاعات متصل میشود. به این ترتیب بدون نیاز به کابلکشیهای طولانی تنها با حضور یک مودم ساده میتوانید سطح کاملی از اطلاعات را در هر نقطه از جهان تنها با استفاده از اینترنت داشته باشید. وقتی که NVR اصلی دوباره به شکبه وصل شد تمام اطلاعات به آن منتقل میشود. این رکها ساختارهای استاندارد شده ای دارند که مجموعهای سازمانیافته از تمام قطعات مورد نیاز برای عملکرد تجهیزات را فراهم میکنند.

در این فیلم سارقان سد راه خودرو زن جوان شده و پساز پیاده کردن او از خودرو با تهدید سلاح گوشوارههای او را از گوشش خارج و همچنین گردنبند و النگوهایش را سرقت کردند. درحالیکه دوربین مداربسته بیسیم (دوربین مداربسته تحت شبکه) به وایفای کاربر متصل شده و به او این امکان را میدهد که از هر جایی فیلم را ببیند. اگرچه دوربین مداربسته بیسیم برای جابجایی بسیار مناسب هستند، باید همیشه حواستان به سطح ذخیره باتری آنها باشد. دوربینهای مداربسته دارای انواع مختلفی دیگری هستند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد. این دوربین ها بیشتر برای نصب در زیر سقف طراحی شده و در اشکال فانتزی و متفاوتی در بازار موجود است. نصب یک دوربین مداربسته در محیط زندگی یا کاری شما که بهصورت مخفیانه محل را زیر نظر دارد، از ورود بدون اجازه افراد به آن منطقه جلوگیری میکند. ۴ زورگیر خشن به سمت هاشم بیک زاده در خیابان مطهری تهران رفته و با تهدید سلاح سرد موفق شدند اموال با ارزش این فوتبالیست سابق را سرقت کرده و به راحتی از محل فرار کنند. زورگیری از علیرضا صفایی مشاور رییس فدراسیون کشتی و هاشم بیک زاده ملی پوش سابق استقلال بار دیگر جنجالهای زیادی را در مورد افزایش زورگیری، نبود امنیت و خشن شدن سارقان بههمراه داشت.

هر زمان احساس کردید که برای تأمین امنیت احتیاج به نصب دوربین مخفی در منزل دارید، کافی است به شرکتها یا نمایندگیهای فعال در این زمینه مراجعه کرده یا از طریق سایت سنجاق شماره نصاب دوربین مداربسته را تهیه کرده و با آن متخصص تماس بگیرید. بهترین راه این است که بهصورت مرتب بررسی کنید که تولیدکننده نسخه جدید را ارائه داده است یا خیر و در صورت وجود نسخه جدید Firmware دستگاه را ارتقاء دهید. در این مقاله به بررسی قیمت های دوربین مداربسته خانگی خواهیم پرداخت. همچنین قیمت دیگر محصولات قائم الکترونیک را در صفحه قیمت محصولات سایت جست و جو کنید. در بین وسایل مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته، انتخاب دوربین متناسب با محیط مورد نظر، یکی از مهم ترین تصمیمات می باشد.

این مشکل موجب میشود که دوربین مداربسته شما کار نکند؛ بنابراین اگر بیش از یک دوربین مداربسته دارید باید آدرسهای IP آنها را بررسی کنید و در صورتی که آدرسهای مشابه داشتند آنها را اصلاح کنید. نصب دوربین مداربسته اگر به درستی انجام نشود میتواند باعث خرابی دوربین و همچنین به بارآمدن مشکلات مختلفی شود. در ادامه هم کشورهای سوئد، کره جنوبی، ژاپن، فرانسه به جمع طرفداران این سیستم در آن سالها پیوستند. دوربین های مداربسته مکعبی یا همه کاره قابلیت های بسیاری را در قالب یک سیستم جمع و جور فراهم می کنند. البته باید اذعان کرد که در برخی اماکن همچون فروشگاهها ابزارهای نظارتی دیگری هم همچون گیت فروشگاهی یا به اصطلاح دزدگیر لباس استفاده میشود که نواقص این ابزار را برطرف میسازد. البته برای هر مشکلی که در دوربین مداربسته خود با آن روبهرو میشوید راهحلی وجود دارد. ما امیدواریم که این مقاله همه چیزهایی را که باید بدانید به گونهای که بهراحتی قابل درک باشد شرح داده است و بتوانید دوربین مدار بسته دید در شب خود را بدون هیچگونه مشکلی خریداری کنید. به یاد داشته باشید که اطلاعات ضروری به همراه جزئیات مشکلی که دوربین مداربسته شما با آن مواجه شده است را عنوان کنید.

این مطلب خاص را از دست ندهید: همه چیز در مورد “دوربین مداربسته”. اداپتور : در مدل های غیر پی او ای دوربین های مدار بسته شما برای تامین برق این دوربین ها باید از اداپتور های جداگانه برای هر دوربین استفاده نمایید. هر چند قیمت خود دستگاه به هیچ حالت ارزان محسوب نمیشود؛ اما گاهاً حذف مقدار طولانی از انواع کابلهای برق و مخابراتی صرفه اقتصادی قابل توجهی به دنبال دارد. در این سری از مقالات مجله شبکه ارغوان به دوربین های بی سیم می پردازیم، با تعریفی کوتاه از دوربین مداربسته وایرلس نگاهی به خرید دوربین مداربسته بیسیم و قیمت دوربین مداربسته بیسیم داریم. پاساک گروپ مرجع تخصصی فروش دوربین های امنیتی و مرکز خرید دوربین های حفاظتی در ایران میباشد و پیشرو در ارائه لیست قیمت انواع دوربین مدار بسته و فروش انواع دوربین مدار بسته خانگی ارزان قیمت و سیستم های دوربین مدار بسته صنعتی گرانقیمت با کاربری نظارت تجاری، شهری و صنعتی میباشد. به منظور نظارت در محیط های عمومی می توانید از دوربین هایی استفاده کنید که قابلیت نمایش تصویر به صورت 360 درجه را در اختیار شما قرار می دهند. در دوربین های مداربسته تحت شبکه می توان در زمان هایی که تصویربرداری مدنظر نیست، فعالیت دوربین مداربسته را متوقف ساخت و تنها در زمان های لازم و یا بلافاصله پس از وقوع یک رخداد تصویربرداری را فعال کرد.