انواع رزولوشن دوربین مداربسته آنالوگ و IP

ما در این مقاله نکات مهم درباره نحوه نصب انواع دوربین مداربسته را توضیح خواهیم سایت ncctv داد. در صورتی که سوالی در ارتباط با دوربین های خانگی ، نحوه نصب و قیمت آن ها دارید ، در قسمت زیر کامنت بگذارید ، در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهیم بود. در واقع در نقشه کشی میتوان فهمید که به چند دوربین نیاز دارید و مسیر کابل کشی شما به چه صورت است. پس از آن، می بایست مراحل کابل کشی با دقت لازم انجام شود تا در ارائه تصاویر و عملکرد سیستم مداربسته اختلالی ایجاد نشود، در این مرحله از نصب دوربین مداربسته تحت شبکه، می بایست مسافت استاندارد کابل کشی را مدنظر داشت و سوئیچ و یا سوئیچ هایی را انتخاب نمایید که از نظر پهنای باند و مسافت دچار مشکل نشوید، توجه داشته باشید که کابل ها را از داخل داکت مناسب عبور دهید تا در معرض امواج الکترومغناطیسی و یا اطراف کابل های برق فشار قوی قرار نگیرند تا خللی در فرآیند تصاویر بدون نویز صورت نگیرد. در مرحله بعد برای نصب دوربین ها مطابق تصویر آنها را یک به یک با کابل شبکه مناسب به دستگاه DVR متصل کنید.

اولین حالت که عموما در نصب دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد، مدار آنالوگ یا اچ دی است.در این حالت دوربینها به وسیله کابلهای RG۱۱، RG۶، RG۵۹ متصل میشوند و اتصالات دوربین و برق آن به دستگاه DVR انجام میشود. برای انجام این مرحله باید از نصب صحیح دوربینها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربینها از نرمافزارهای خاص آنها استفاده شود تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود دریافت و ذخیره نمود. همچنان باید نمایشگر را به دستگاه ضبط کننده ویدئویی نصب کنید و تصاویر دوربینها را در آن مشاهده کنید.

کابل کشی دوربینهای مداربسته باید به کوتاهترین شکل ممکن باشد و در معرض دید نباشند. شاید در فیلمها دیده باشید که سارقین جلوی دوربین مداربسته را با پارچه یا مقوا میپوشانند و دید آن را مختل میکنند. برای مثال دوربینی که زاویه دید کمتری با دیوار دارد و سر آن رو به پایین قرار میگیرد فضای کمتری را تحت پوشش قرار میدهد. اما اخیرا استفاده از دوربین های تحت وب نیز انجام میگیرد. دوربین های مداربسته بولت امکان نصب بر روی سقف و دیوارها را دارند و هم برای فضا های باز و هم برای مکان های بسته مورد استفاده قرار میگیرد. مزایای نصب دوربین مداربسته در منزل موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث میشود افراد بدون نگرانی هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر بپردازد. دومین ضعف سیستم HD-SDI ،قیمت بالای دستگاه ذخیره ساز آنها میباشد. دوربین مداربسته تولیدی سامسونگ به واسطه کیفیت بالا و البته قدرت دید در شب بالای خود توانستهاند بازار بزرگی را در این صنعت در اختیار بگیرد. هرچه رنگ ها زنده تر و واقعی تر به نظر برسند نشان دهنده کیفیت بالای دوربین شماست.

در حال حاضر، دوربین های تحت شبکه هایک ویژن، داهوا، تیاندی، ناظر، مکسرون، آلباترون و آپتینا به عنوان محصولات با کیفیت و دارای گارانتی معتبر، مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار گرفته اند. بطور کلی در دهه میلادی بین 1990-2000 در بسیاری از کشورها استفاده از سیستم امنیتی دوربین های مداربسته بسیار رواج یافت. اگر هم دوست دارید که هیچ سیمی را برای دوربین مداربسته استفاده نکنید، دوربین مداربسته وایرلس بهترین گزینه برای شما خواهد بود. برای آنکه دوربین مداربسته داهوا را در بهترین مکان ممکن قرار دهید، نیاز به یک نقشه کشی اصولی دارید. ما در این مقاله، یکی از بهترین برندهای دوربین یعنی داهوا را به شما معرفی کردیم و مراحل نصب آن را برای شما بازگو کردیم.

این دوربین یکی از کاربردیترین دوربینهای مداربسته است که مورد بررسی قرار میدهیم. به صورت کلی می توان گفت که دوربین ها بر مبنای نوع کابل کشی به دسته های دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) و آنالوگ ( بستر کواکسیال ) تقسیم می شوند. در این مرحله از نصب دوربین مداربسته تحت شبکه، نوبت به اضافه کردن دوربین ها بر روی دستگاه ذخیره ساز(DVR و NVR) است که معمولا به صورت دستی (Manual add) و یا از طریق جست و جو خودکار (Automatic Search) انجام می شود. در حال حاضر میانگین امتیاز همیاران در نصب دوربین مدار بسته شمال تهران در شمال “4.80” توسط سایر مشتریان ارزیابی شده است و متوسط هزینه نصب دوربین مداربسته و دستگاه دی وی آر در شمال در بازه قیمتی “100,000” تا “200,000” تومان می باشد. فروشگاه ری کم یکی از معتبرترین فروشگاههای دوربین مداربسته در تهران میباشد که نصب دوربین هم انجام میدهد. بیدلیل نیست که تقاضا برای نصاب دوربین مداربسته در تهران در حال حاضر به بیشترین میزان خود رسیده است.

دوربین های مداربسته گنبدی یا دام طبق شکلی که دارند، به این نام، نامگذاری شده اند. ظاهر گنبدی شکل این محصولات نصب آن را تنها به صورت سقفی امکان پذیر می سازد. در صورت استفاده از هارد دیسک های معمولی، نه تنها در ذخیره تصاویر احتمال کاهش نرخ فریم را خواهید داشت، بلکه احتمال خراب شدن هارد و عدم ذخیره تصاویر نیز وجود دارد. در کنار مزایا و ویژگی های مثبتی که در دوربین های مدار بسته تحت شبکه وجود دارد، معایبی را نیز می توان برای آن ذکر نمود. ضریب حفاظت این دوربین IP65 می باشد یعنی بدنه پلاستیکی و اتصالات آن به گونه ای است که برای فضاهای داخلی و دور از رطوبت می توانید استفاده کنید. دوربین مدار بسته رایجترین سیستم ضد سرقتی است که ما برای خانه، محل کار و سایر مکانهایی که امنیت آنها برایمان اهمیت دارد به کار میبریم. برای نصب دوربین مداربسته داهوا برخی اصول اولیه وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید، مشکلات مختلفی گریبان گیر شما خواهد شد. به دنبال کمترین قیمت دوربین مداربسته داهوا نباشید.

اگر توجه کرده باشید برای دوربین مداربسته عادی همیشه نوشته ای کنار آن است که شما را از آن آگاه می کند ولی برای دوربین مداربسته کوچک همچین نوشته ای استفاده نمی شود . این وسیله، توجه افراد بسیاری را برای حفظ امنیت محل زندگی و کنترل فضای محل کار به خود جلب کرده است. شاید بسیاری از افراد دوربین مداربسته را یک وسیله جانبی برای کنترل محیط در نظر داشته باشد؛ اما تحقیقات نشان داده است که وجود دوربین مداربسته باعث شده تا محیط از جنبههای مختلف، مطمئن به نظر برسد؛ بنابراین امروزه در مراکز تفریحی، تجاری و اداری به وفور از دوربین مداربسته استفاده میشود. شما باید نقاط مهم و پر رفت امد یا نقاطی که احتمال ورود افراد غیر مجاز به منزل جهت نصب دوربین مدار بسته را شناسایی کرده و این نقاط را علامت گذاری کنید.

تهیه یک نقشه اولیه از نقاطی است که می خواهید در آنها دوربین نصب شود. این دوربین های مداربسته در میدان تایمز نیویورک به منظور ثبت و جلوگیری از جرایم نصب شد که با مشکلاتی مواجه شد که در کاهش جرائم نقش چشمگیری ایفا نکرد. در حال حاضر، اغلب دستگاه های ذخیره ساز به گونه ای طراحی شده اند که به منظور حفظ امنیت بیشتر سیستم مداربسته، می بایست در ابتدا رمز اولیه دستگاه را تعیین نمایید تا بتوانید به منو دسترسی پیدا کنید. همانطور که در این مقاله شرح مختصری از نصب دوربین مداربسته تحت شبکه را شرح دادیم، فرآیند نصب یکی از مراحل مهم به منظور دریافت تصاویر بدون وقفه و با وضوح بالاست، چرا که اگر این مراحل طبق اصول، استاندارد ها و متناسب با نوع محصول انجام نشود، شاهد اختلالاتی در فرآیند نظارت تصویری و کنترل محیط پیرامون خود خواهیم.

معمولا درها، محل رفت و آمد و بخشهایی که در آنها وسایل ارزشمند نگهداری میشود نیاز به کنترل بیشتری دارند. برخی از دوربین ها فقط زمانی ضبط تصویر دارند که متوجه حرکت در محیط اطراف خود شوند که در نتیجه در فضا صرفه جویی میشود. بهتر است از دوربینهای مدار بسته در کنار دزدگیرهایی مانند دزدگیر دودزا طلافروشی استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. پس در نتیجه در زندگی شلوغ امروزی هر خانه کوچکی یا مغازه کوچک (سوپرمارکت، ابزار فروش و…) هم نیاز به دوربین مدار بسته برای حفظ امنیت وسایل گران بهاء، اجناس مختلف و… با دریافت مشاوره رایگان از واحد فروش ایمن کالا، بهترین محصول را با بالاترین کیفیت برای امنیت محل کار یا خانه خود انتخاب کنید. دوربین مداربسته داهوا کیفیت و امکانات بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که افراد آن را انتخاب میکنند. دوربینهای مداربسته در دسترس افراد نباشد. بعضی از افراد مایلند تا دوربین منزل یا محل کارشان را خودشان نصب کنند ویا افرادی علاقه مند به کسب مهارت نصب دورین مداربسته هستند در این مقاله قصد داریم به اموزش صفر تا صد جهت خرید و نصب دوربین مداربسته توسط خودتان را ارائه کنیم. اگر شما فکر میکنید که مراحل نصب دوربین مداربسته داهوا سخت میباشد و ممکن است به خوبی آنها را انجام ندهید، میتوانید از فروشگاههای معتبر اقدام به نصب کنید.

سارقین با دیدن دوربین مداربسته از سرقت دست کشیده و دیگر به دزدی فکر نخواهند کرد. اکثر این دوربین ها لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک (۳،۶ یا ۴ میلیمتر) دارند. خب شما باید بدانید که به فاصله ی موجود بین مرکز عدسی با نقطه ی همگرایی عدسی، فاصله کانونی می گویند و همچنین مقدار فاصله ی کانونی برای لنز های ثابت قابلیت تغییر را ندارد. لنزهای موتوردار یا موتورایز را می توان از راه دور، فاصله کانونی شان را تغییر داد و اصطلاحا زوم دار هستند. موقعیتهای از پیش تعیین شده میتوانند طوری برنامه ریزی شوند تا دوربین جایگیری خود را بر اساس زمان تغییر دهد. در این مرحله باید تنظیمات را بر اساس مدل دوربین و دیگر لوازم تنظیمات را انجام دهید. این نوع دوربین بر اساس سیگنال شبکه اینترنت کار می کند. HD-TVI از سیگنال دیجیتال، ویدیویی و صوتی پشتیبانی میکند. پوشش از دوربین در برابر عناصر نظارت خارجی محافظت میکند.

انتخاب، خرید و نصب سیستمهای نظارت تصویر استاندارد میتواند کار نسبتا سختی باشد اما با اطلاعاتی که در این مطلب در مورد دوربین مداربسته بدست می اورید میتوانید راحت تر دوربینی که مناسب فضای شماست رو انتخاب کنید. این دوربینها همانگونه که از نامشان پیداست از امواج کاملا دیجیتال برای تحلیل و ارسال دادههای تصویر و صدا استفاده میکنند. دوربینها و سیم کشی آنها نزدیک عوامل ایجاد کننده نویز مانند آنتن و کانال کولر نباشند. دوربینهای مداربسته در معرض دید نباشند. مراحل نصب دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین بستر آنالوگ، از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. البته با توجه به ساخت انواع دوربینهای مدار بسته و ایجاد تنوع بالا و همچنین وجود رقابت میان سازندگان و طراحان، هر کدام از آنها با توجه به ویژگیها و قابلیتهایی که دارند، از قیمت های مختلفی برخوردار هستند. پس از معرفی انواع دوربین مدار بسته، باید بدانیم که کدام دوربین برای کاربرد مورد نظر ما مطلوب است، زیرا همان طور که دیدید، هر کدام از این دوربینها ویژگیهای خاصی داشته و دارای نقاط قوت منحصر به خود هستند.

برای اینکه کنترل بیشتری روی محیط داشته باشید باید به تعداد دربهای وروی یا خروجی دوربین تهیه کنید. تنظیمات این دوربینها قابل برنامه ریزی و کنترل دستی است. دوربینهای مدار بسته با توجه به زاویه انتخاب شده قابلیت کنترل محیط را به خوبی فراهم میکنند. با توجه به تعدد انواع فروشگاههای اینترنتی دوربین مداربسته و همچنین استورهای فیزیکی، بهتر است در هنگام خرید دوربین مداربسته آنالوگ، از فروشگاهی خرید کنید که حتما نمایندگی رسمی و معتبر یک یا چند برند باشد. بهتر است که در فرآیند نصب سیستم نظارت تصویری از یک نصاب حرفه ای کمک بگیریم. زیرا لرزش میتواند تصاویر را تار کند و اگر دوربین در جای خود محکم نباشد، امکان به سرقت رفتن آنها بسیار زیاد است. زیرا اگر سفت نباشد ممکن است دوربینها لرزش پیدا کنند و تصاویر تار شود. در واقع شما باید با استفاده از پیچ و دیگر ابزارها دوربینها را به دیوار بچسبانید تا به راحتی از جای خود تکان نخورند و لرزش پیدا نکنند.