بازاریابی محتوا یا Content Marketing چیست

کلمات کلیدی به شما کمک میکنند تا توسط مخاطبان هدف خود پیدا شوید. به واسطه همین شناخت افراد زیادی نام شما را در گوگل جستجو میکنند یا سایت های معتبر خبری در مورد شما مینویسند. بنابراين تقريبا ميتوان گفت كه ضروري است كه استراتژي دیجیتال مارکتینگ شما به گونه اي باشد كه وقتي كاربر، با موبايل وارد سايت ميشود، دچار مشكل نشود. برای این که بتوانیم پاسخ شفاف و قانع کننده­ای به شما عزیزان بدهیم از شما دعوت می­کنیم که مقاله مقایسه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و برند پیج را مطالعه فرمایید. این محصول یکی از جدیدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و یکی از بهترین کانال های بازاریابی دیجیتال است که می تواند برای کسب و کارهای کوچک و متوسط به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند در جهت بازاریابی و برند سازی عمل کند .

از آنجایی که بازاریابی محتوایی طوری نیست که بتواند خیلی سریع به سود برسد، بنابراین اندازهگیری میزان سوددهی روش درستی برای ارزیابی موفقیت بازاریابی محتوایی نیست. با شیوع این ویروس ناگهان شوک بسیار بزرگی به بسیاری از کسب و کارها وارد شد و خیلی از آن ها که یک فضای حضوری برای کسب درامد خود داشتند ضررهای جبران ناپذیری را متحمل شدند. این دوره به صورت یک مسیر ۳ ماهه طراحی شده است، به طوری که متخصصان و اساتید آغازینو در طول مدت ۳ ماه در کنار شما بوده تا کسب و کار شما بصورت کاملاً مطلوب نتیجه قابل قبولی را برای شما به ارمغان آورد. شما چگونه می توانید تعداد افرادی که بیلبورد شما را دیده اند را به دست آورید؟

ممکن است تعداد کلیک بیشتری روی یک سایتی که رتبه پایین تری نسبت به سایت دیگر دارد انجام شود، در این صورت گوگل تصمیم می گیرد جایگاه سایتی که بیشتر کلیک می خورد را بهبود بدهد و به نتایج بالاتر انتقال دهد. به دلیل تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجو هیچ فرد و یا شرکتی نمی تواند تضمین رتبه به شما بدهد. انواع مختلف تبلیغات، شبکههای اجتماعی و تمام پلتفرمهای آنلاین دیگر، هرکدام میتوانند ترافیک بسیار زیادی را به سایت شما هدایت کنند؛ اما هیچکدام پتانسیل موتورهای جستوجو را در این زمینه ندارند و به همین خاطر است که SEO اهمیت بالایی پیدا میکند. حتی میتوان گفت بازدهی شبکه های اجتماعی از بالاترین رده های جلب مشتری در بین تمام رسانه هاست. مهارت های مورد نیاز دیجیتال مارکتینگ با گذر زمان در حال رشد است. چطور در دیجیتال مارکتینگ اطلاع رسانی کنیم؟ به ادامه مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست می پردازیم.

کارشناسان صنعت دیجیتال مارکتینگ مهارت ها، اطلاعات و منابعی که شما در راستای گسترش مشتری مداری و توسعه کسب و کار خود به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهند. این اتفاق تاثیر بسیار مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. یک سکو و صدای ثابت پیدا کنید، صبور باشید و با افزایش فالوئرهایتان، تاثیر تبلیغاتتان نیز افزایش مییابد. چه عواملی در سئوی سایت تاثیر گذار است؟ راههای زیادی وجود دارند که میتوان با آن ها بازرایابی دیجیتالی را انجام داد؛ برای انجام بهتر است بر روی یک یا دو چیز تمرکز کنید که بهترین نتیجه را داشته باشد. در ادامه با ما باشید برای معرفی ابزارها.

سپس از ابزارهای آنلاین مختلفی که میتواند نمایهها و تعامل رسانههای اجتماعی شما را با هم مقایسه کنند، استفاده کنید. حال جدا از اینکه شخص از تلفن همراه برای نیازهای روزانه خود میتواند استفاده کند، میتواند از آن برای بهتر شدن کسب و کار خود بهره ببرد. گذشته از مواردی که گفته شد، چند دلیل دیگر برای در نظر گرفتن این شغل وجود دارد. در رابطه با آدرس های اینترنتی باید همینقدر بدانید که گوگل به آن ها توجه می کند و حتی در نظر کاربران خاص هم اهمیت دارد.

دیجیتال مارکتینگ

با توجه به اطلاعات هوشمند، برخی از مهمترین مهارتهای مورد نیاز برای سال 2017 تبلیغات دیجیتالی، ایجاد محتوا، استراتژی محتوا، و رسانههای اجتماعی بودند که این موارد مهم برای افرادی که به سمت هدف خلاق، اجتماعی و تجاری طیف گرایش دارند، بسیار مهم است. در سال 1994 بود که اولین هرزنامه توسط مدیر دانشگاه اندروز برای گروههای خبری مختلف ارسال شد. تا زمانی که “کارتان را از طریق فرآیند جستجوی شغلی” نشان دهید، قادر خواهید بود تجربه بیشتری را کسب کنید. بازاریابی دیجیتال شغلی است که به افراد خلاق، به روز و تجاری نیاز دارد. سئوی درون صفحه ای یا on page seo که گاهی اوقات به آن سئوی محتوا نیز گفته می شود به معنی بهینه سازی محتوای درون صفحات وب سایت است.

در این صورت سایت شما امتیاز بالا رفتن در بین رقبا را کسب خواهد کرد و در لینک بالاتری قرار خواهد گرفت. سئو تفاوت یک سایت موفق که جایگاه خوبی در نتایج جستجو کسب کرده و بازدیدکننده زیادی را جذب میکند را با سایر رقبا مشخص میکند. این رقبا می توانند وبلاگ هایی باشند که درباره یکی از محصولات شما توضیحات بسیار خوبی ارائه کرده اند. از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که شما در یک بستر ارسال و دریافت اطلاعات فعالیت میکنید و این امکان را برای شما مهیا میکند تا بتوانید انتظارات و سوالات مشتریانتان را برطرف کنید. پس بهتر است به جای آن که هزینه برای تبلیغ کسب و کارتان در سایت های دیگر انجام دهید سعی کنید بیشتر روی سئو سایت تان تمرکز کنید تا با پرداخت هزینه معقولانه سود چند برابری کسب کنید. منظور از سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO مجموعه اقداماتی است که برخلاف قوانین موتورهای جستجو بوده اما در عین حال ممکن است موجب افزایش رتبه وبسایت شما میشود.

الگوریتم رنک برین کاری میکند که جایگاه خود را در نتایج جستجو از دست بدهید. به عنوان مثال، شاید شما متوجه شده باشید که بیشتر مخاطبان اینستاگرام شما افراد جوان هستند و ویدیوهای خندهدار و بعضا کوتاه را ترجیح میدهند – اما مخاطبان لینکدین شما افراد حرفهای و مسنتر هستند که به دنبال توصیههای شغلی و حرفهای هستند. برای پیاده سازی این روش شما نیاز به علم برنامهنویسی دارید. باید برای فرم و ارائه خوب کلی فکر کرد و زمان گذاشت. برای تشخیص دلیل تمایز به تخصص کارمندان و نحوه توسعه محصول نیز فکر کنید. یکی از بهترین کارهایی که میتوانید برای درک مفهوم سئو انجام بدهید، خواندن اهمیت و معنای این مفهوم از زبان کارشناسان است. به روشهایی از بازاریابی که توسط ابزارهای الکترونیکی همانند تلفن هوشمند ، رایانه ، کنسول های بازی و دیگر لوازم الکترونیکی منتشر گردد و از این طریق به جذب و ایجاد مشتری و مخاطب می پردازند را دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی الکترونیک میگویند.این نوع بازاریابی را می توانید در وب سایت ها و پست های الکترونیک و همچنین شبکه های اجتماعی توسعه بدهید.

و اما سومین چالش ، با توجه به فعالیت زیاد شرکت ها و برندهای تجاری فراوان در رسانه های دیجیتال طبیعتا مخاطب و مشتری شما با حجم زیادی از تبلیغاتی روبرو شود که تبلیغات متناقضی را نسبت به یک کالا یا خدمات داشته باشند و ممکن است بسیاری از این افراد با واقعیت آن کالا یا خدمات آشنایی زیادی نداشته باشند و این امر باعث کم شدن اعتماد مصرف مخاطب به تبلیغات در رسانه های دیجیتال بشود. دومین چالش، هزینه پایین این امر و باور اشتباه به عدم نیاز تخصص کافی در رسانه های دیجیتال نسبت به سایر رسانه ها باعث هجوم برندها با رویکردهای حرفه ای و غیرحرفه ای با هدف تبلیغ در رسانه های دیجیتال شده است و این خودش باعث تشدید فضای رقابتی بین برندهای تجاری میگردد. عدم دیده شدن رقبا : در صفحه برندپیج شما هیچ کسب و کار یا محتوای دیگری غیر از کسب و کار شما وجود ندارد.

همچنین این دوره به شکلی برنامه ریزی شده که برای تمامی دوستان قابل درک باشد. مجموعه مهارت یک بازاریابی ایمیلی شامل درک استراتژی پشت اتوماسیون الکترونیک در هر مرحله و همچنین شناخت اهمیت سر فصل ها و اولویت ها می باشد. مفهوم بازاریابی ایمیلی ساده است! اگر بخواهیم ساده تر عنوان کنیم برند پیج یک مینی سایت است . اولین و بزرگترین چالش ، تنوع و فراوانی رسانه های دیجیتال فعالیت را برای صاحبان برندهای تجاری تبدیل به امری مشکل و دشوار کرده است .

در نهایت باید بگوییم که سئو یعنی هر چیزی که به شما کمک میکند جایگاه بهتری در نتایج جستجو داشته باشید. دنیا شلوغتر و پرصداتر از هر زمان دیگری است و توجه دیگران میتواند ارزشمندترین دارایی شما باشد. همچنین مقاله مقایسه بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ نیز میتواند کمک شایانی در انتخاب دوره دیجیتال مارکتینگ به شما کند. در ادامه به مهارت هایی که در دیجیتال مارکتینگ نیاز است داشته باشید، می پردازیم؛ همچنین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را معرفی خواهیم کرد. یکی از ابتدایی ترین مسائلی که در سئو مورد توجه است انتخاب کلمه کلیدی مناسب و ازرشمند و استفاده از آن است که می تواند به موفقیت سایت شما کمک کند، شناسایی بهترین نام و بهترین صفت برای وب سایت… قبل از هر کاری یک آنالیز دقیق و جامع از سایت خود تهیه کنید، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و مشکلات را یک به یک از سر راه بردارید.

متخصص دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ابزاری است که هر کسب و کار موفقی میتواند از آن بهره مند شود. استفاده شده و یا محتوای متعددی منتشر یافته است، میتواند مفید واقع شود. برای مثال معرفی یکی از مطالب مفید و باارزش سایتتان را در شبکهی اجتماعی لینکدین قرار میدهید؛ با این کار توجه مخاطبان به مطلب شما جلب شده، دربارۀ آن صحبت میکنند، نظر میدهند و اگر آن را دوست داشته باشند با دیگران به اشتراک میگذارند. همچنین تبلیغ برای کسب و کار کوچکتان از طریق اینفلوئنسرها، در شبکه های اجتماعی نیز نتیجه خوبی به همراه دارد. همچنین این را هم بدانید در آن زمان وب سایتهایی که بیش از حد از کلمات کلیدی مشخصی استفاده کرده بودند، از نتایج صفحه اول حذف شدند و یکی از تکنیکهای کلاه سیاه سئو(یعنی تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی) نابود شد. «نرخ بازگشت سرمایه» (ROI) نشان میدهد که در نتیجه تعریف استراتژیهای دیجیتال مارکتینگ مختلف برای کسبوکار خود، چقدر درآمد کسب میکنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست

مسلما نه، ولی بخش مهمی از آن به محتوا مربوط دیجیتال مارکتینگ شانار میشود. چگونه از ویدئو ها به در بازاریابی استفاده کنیم؟ چگونه تصاویر را بهینه کنیم؟ سئو و بهینه سازی سایت پس از افزایش تعداد کاربران اینترنتی و به وجود آمدن مراجع مختلف محتوایی، اهمیت زیادی پیدا کرد. یعنی در هر ثانیه بیش از 80 هزار جستجو توسط کاربران اینترنت انجام میشود که ممکن است نتیجه جستجوی هر یک از آنها وب سایت شما باشد! از دیگر مزایای رسانه های دیجیتال این است که این امکان برای شما فراهم شده تا با استفاده از اعداد دقیق بدانید چه مطالبی برای مشتریان شما جذاب تر بوده است. پس گوگل چگونه می تواند بهترین سایت را برای شما انتخاب کند؟ حال تصور کنید. من از طریق یکی از این فیلمها با مجموعه فروشگاهی شما آشنا شدم. «اگر شما محتوای ارزشمند تولید کنید دیگران از آن استقبال میکنند و احتمالا به سایت شما لینک میدهند و همین کار موجب میشود جایگاه بهتری در نتایج گوگل کسب کنید.

ایجاد، نگهداری و مدیریت ساده: این ابزار پیچیدگی­های سایت و شبکه­های اجتماعی را نداشته و تیم پشتیبانی در مدیریت آن به شما کمک می­کند. چه کسی مسئول تولید و نگهداری محتوا است؟ از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا است. به همین منظور یکسری ویدیو های آموزشی پیش نیاز قبل از شروع دوره در اختیار دانشجویان عزیز قرار داده خواهد شد تا در صورتی که هیچ زمینه ای از دیجیتال مارکتینگ ندارند با مشاهده این ویدیوها الزامات این حوزه را متوجه شده و با آگاهی بهتری وارد دوره و کلاس های آنلاین دیجیتال مارکتینگ آغازینو شوند. البته مهمترین اتفاق و نقطه شروع جدی تلاشهای دیجیتال مارکتینگ مربوط به دهه ۱۹۹۰ میشود که اولین موتورهای جستجوی وب که قابلیت ایندکس کردن سایتهای FTP را داشتند، بهوجود آمدند. هزینهی کم برای شروع: ملحق شدن به بیشتر برنامههای همکاری در فروش رایگان است؛ در نتیجه هزینهی شما معمولاً به روشهای بازاریابی که مورد استفاده قرار دادهاید، مربوط میشود.

می توانید برای مشتریان بازاریابی مجدد کنید. چرا که کاربرانی که فرمهای ثبتنام در اشتراک ایمیل را پر میکنند، به احتمال بالا همان مشتریان فعال شما میباشند. شما توضیح میدهید که بله به جای جدید نقل مکان کردهاید. از آنجا که اکثر شما تا کنون حتما با ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ از جمله شبکه های اجتماعی ، تبلیغات کلیکی ، طراحی سایت و یا بازاریابی محتوا سر و کار داشته و درگیر بوده­اید، قطعا به دنبال این موضوع هستید که بدانید مزیت و منفعت منحصر به فرد یک برند پیج نسبت به سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ شرکت های متفاوتی در ایران هستند که اقدام به آموزش دوره دیجیتال مارکتینگ میکنند ولی دوره دیجیتال مارکتینگ آغازینو تفاوت هایی با سایر دوره ها دارد، یکی از این تفاوت ها قیمت مناسب، جامع بودن سرفصل ها و هدایای نفیس مخصوص دانشجویان می باشد. با توجه به تعاریفی که تا اینجا ارائه دادیم، تولید محتوا میتواند بخشی از بازاریابی محتوایی باشد؛ اما برعکس آن صحیح نیست.

بازاریابی محتوا