خرید دوربین مداربسته مخفی بیسیم با قیمت فوق العاده

دوربین های مداربسته تحت شبکه در دو نوع بی سیم و باسیم تولید می شوند و تصاویر ضبط شده در آنها از کیفیت بالایی برخوردار است. ممکن است به خاطر ارتفاع کم و اندازه خاص آسانسور، با محدودیت در نوع دوربین مواجه شوید. می توان با تنظیم DVR نور، رنگ، زمانبندی و نوع تصاویر ضبط شده را کنترل نمود. این نوع دوربین ها از طریق دریافت اشعه مادون قرمز و گاها فرابنفش کار میکنند. در این مطلب تلاش کردیم آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته را به صورت مرحله به مرحله شرح دهیم تا با مطالعه آن بتوانید با کلیات فرایند نصب و راهاندازی آشنا شوید. امیدواریم توضیحات ارائه شده در این مطلب برای شما سودمند بوده باشد.

اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرون را دارید، دوربین مدار بسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید، تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد. اگر هدف از به کارگیری دوربین فقط موارد امنیتی و نظارتی باشد، استفاده از آن مانعی ندارد. بهتر است محل قرارگیری دوربین، دستگاه NVR، سوئیچ شبکه، مسیریابی کابل کشی و سایر موارد را پس از مشورت با یک کارشناس خبره انتخاب کنید. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا برای تعیین محل نصب دوربین مدار بسته، باید به چگونگی کیفیت نور در محل نصب دوربین نیز توجه کرد. این موضوع در نصب و تحقیق سیستم های امنیتی دوربین مداربسته باید در نظر گرفته شود! شما برای استفاده از این دوربینها نیاز به دستگاه DVR ندارید بلکه باید یک سیستم NVR که نمونههای پیشرفتهتری در مقایسه با DVR ها هستند را جایگزین نمائید. پس از انتخاب محل نصب دوربین مداربسته باید مقدار کابل و سایر تجهیزات مورد نیاز محاسبه شود. در دستگاه DVR پس از پردازش، به فرمت دیجیتال تبدیل میشه. در پک دوربین مدار بسته HDcvi یا HDtvi همه تجهیزات و ملزومات از جمله دوربین مداربسته, دستگاه ضبط تصاویر, هارد دیسک مناسب , اتصالات مورد نیاز , منبع تغذیه دی سی , کابل و سیم بطور کامل پیش بینی شده و آماده نصب می باشد.

این مرحله، یکی از مهمترین مراحل در نصب تجهیزات حفاظتی ساختمان است. مهمترین دلیلی که هر فرد را به فکر نصب دوربین مداربسته میاندازد آن است که در مواقع حساس و در صورت بروز مشکل بتواند به تصاویر مورد نظر دسترسی داشته باشد در حالی که اگر دوربین آنالوگ در محل مورد نظر نصب باشد و سرور قطع شود شما تا زمان رفع مشکل به تصاویر دسترسی نخواهید داشت. اگر میخواهید ویدیوها تا حد امکان فضای کمتری را اشغال کنند، سیاهوسفید ممکن است ایده خوبی برای شما باشد. اما می توان با استناد به دیگر قوانین در حوزه اخلاق شهروندی و فضای خصوصی یا عمومی، به نتایجی برای آن دست یافت. دوربین های Varifocal به شما امکان می دهند فاصله کانونی و زاویه را تنظیم کرده و بزرگنمایی را کم و زیاد کنید و برای به دست آوردن فیلم در یک اتاق مربعی که در آن شما معمولاً یک منطقه کور را تجربه می کنید ایده آل است. در ایده دوم تمرکز دستگاه متوجه قسمت بالایی طیف مادون قرمز میباشد.

این کابلها میتوانند تصاویر دوربین تحت شبکه را به NVR انتقال دهند. تستر دوربین مدار بسته یکی از تجهیزات شبکه دوربین مدار بسته است که با داشتن صفحه مانیتوری می تواند نقطه فوکوس را در دوربین مدار بسته با دقت بالا تنظیم نماید . قبل از نصب دوربین مداربسته، از سلامت تمام تجهیزات از جمله کابلها و فیشها، دستگاه DVR، دوربین های مدار بسته، مانیتور یا تلویزیون اطمینان حاصل کنید. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال میکند. نمایشگر (مانیتور یا تلویزیون) را به دستگاه DVR متصل کنید.

با دقت در جاگذاری دوربین ها میتوانید کمترین تعداد دوربین جهت پوشش دهی کامل محیط منزل یا محل کارتان را به کار ببرید. آشنا شوند و علاوه بر آن اصول کار با ابزارها، کابل ها، نوع سیم کشی، سنسورهای استفاده شده، محاسبه فاصله کانونی و غیره را فرا بگیرند. در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته کار آموزان با انواع دوربینهای مداربسته آنالوگ آشنا شده و نحوه نصب و نکات لازم درباره این دوربین ها را فرا می گیرند. دوربین مداربسته برایتون ساخت ایران تحت نظارت و گارانتی شرکت پویش رایان داتیس در خط تولید این شرکت واقع در تویسرکان تولید میشود. شرکت مهر تجارت جهان گستر نماینده رسمی شرکت هایک ویژن در ایران می تواند به شما ضمانت می دهد که از ابتدای انتخاب دوربین مداربسته تا نصب و پشتیبانی از این خدمات همراه شما خواهد بود.

از آنجایی که کوچه یک فضای کوچکتر نسبت به سایر اماکن عمومی به شمار می رود، با توجه به قوانین دوربین مداربسته باید افرادی را که در آن کوچه زندگی می کنند از وجود این محصول سایت ncctv مطلع کنید. به خاطر داشته باشید که در هر حالتی، باید با نصب یک برچسب یا تابلو کوچک، افراد را از وجود دوربین مطلع کنید. در آخرین مرحله از نصب دوربین مداربسته باید تنظیمات نرم افزاری قسمتهای مختلف سیستم را انجام دهید. ممکن است بخواهید تردد افراد از جلوی درب منزل خود را کنترل کنید و دوربین را بیرون از ساختمان و در کوچه قرار دهید. نکته مهم دیگر اینکه نباید جهت تصویر برداری دوربین به سمت ساختمان ها باشد و باید حتما دید در کوچه را در نظر داشته باشید.

استفاده از این دوربین هم مانند دیگر انواع دوربین ها باید با کسب اجازه از افراد صورت گیرد. با توجه به مقاومت بسیار بالای دوربین های مداربسته بولت نسبت به شرایط نامناسب جوی مانند رطوبت و گرد و غبار، این نوع از دوربین های مداربسته را دوربین های مداربسته صنعتی می نامند. در این حالت شما می بایستی با دریافت مجوز کتبی، نسبت به خرید و نصب دوربین اقدام کنید. از آنجا که این دوربین ها بر خلاف انواع مداربسته، در نگاه اول مشخص نیستند و ممکن است در هر نقطه غیر قابل پیش بینی قرار گرفته باشند، برای استفاده از آن حتما نیاز به مجوز های ویژه قانونی، آن هم برای مدتی محدود دارید.

این تستر از دوربین های Analog ، AHD ، HD-TVI و HD-CVI به خوبی پشتیبانی می کند . این نکته را هم در نظر داشته باشید که در این صورت نظر جمع، بر نظر منفرد ساکنین ارجحیت دارد. این نکته را به خاطر داشته باشید که مبلغی که به انجام این کار اختصاص دادهاید، به نوعی یک سرمایه گذاری برای حفظ امنیت مالی و جانی شما در سالهای پیش رو خواهد بود. استفاده از دوربین های مدار بسته افزایش پیدا کرده و همین امر باعث شده است تا این شغل از بازار کار خوبی برخوردار باشد اگر بخواهیم درآمد این شغل را بررسی کنیم باید بگوییم از آنجایی که این حرفه نیاز به تخصص دارد و برای ورود به آن حتما باید در دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته شرکت کرد افراد کمی هستند که این مهارتها را آموخته اند ب همین دلیل درآمد بالایی نیز دارند از مزایای ورود به این حرفه مستقل بودن آن است در واقع شما نیاز نیست که حتماً یک مغازه اجاره کنید و یا در جایی ساکن شوید بلکه می توانید به صورت آزاد و یا سیار به اشتغال بپردازید و یا با شرکتهایی در این زمینه قرارداد ببندید.

بنابراین اگر دوربین را برای کنترل فروشگاه یا مغازه خود، در خارج از فضای آن، مثلا در کوچه یا خیابان نصب می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید. توجه کنید که باید فیش BNC را به درگاه ورودی دی وی آر (Input) متصل کنید تا تصویر دوربین مداربسته را ببینید. این روش اسکن باعث کاهش لرزش در میان سطرهای تصویر می شود که با حرکتی نرم در بین فریم ها، تصاویر را با وضوح بیشتر به نمایش می گذارد. ب: دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی: این دوربینها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل میشوند و منبع ذخیره سازی آنها هارد دیسکی میباشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه میشود. تمامی تولید کنندگان انواع دوربین مدار بسته بیسیم لایه های امنیتی خاصی را بر روی محصولات خود پیاده سازی می نمایند. با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن فناوری های جدید دوربین های مدار بسته نیز از این قاعده مستثنا نبودند و دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP وارد بازار شدند همانطور که از اسم این دوربین ها پیداست انتقال اطلاعات در آنها از طریق شبکه و به کمک دستگاه NVR می باشد. دوربین های مداربسته شبکه هوشمند مشکل محدودیت در پردازش تنها یک تصویر را در سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته برطرف کرده اند.

ضبط و تصویر برداری حرارتی: در این مورد طیف نوری مادون قرمز در بخش بالایی جمع آوری میشود و طیف نور منعکس نمی شود بلکه به صورت گرما انتشار میابد. حتی وجود قابلیت دید در شب نیز در این نوع دوربین ها باعث می شود تا کنترل بهتری بر روی تمام محیط در طول شب نیز داشته باشید. این مرحله از فرایند نصب از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که کیفیت مناسب تصاویر ضبط شده در طول شب یا روز، به انجام صحیح این مرحله وابسته است. این دوربینها که اغلب نوع تحت شبکه آنها در بازار موجود است در محیط های اداری و یا مسکونی کاربرد دارند و بصورت رومیزی استفاده میشوند و در برخی از آنها قابلیت انتقال صدا نیز وجود دارد. سر فصل های این در حالت کلی به دو دسته آنالوگ و دوربین های تحت شبکه (IP یا Internet Protocol Camera) تقسیم می شوند. سیستم آنالوگ یا HD: در این دسته از سیستمهای مداربسته، برای هر یک از دوربینها باید دو کابل مجزا از محل DVR تا محل نصب دوربین بکشید. دوربین های مداربسته هایک ویژن با دو دسته بندی کلی دوربین های مداربسته شبکه ( Hikvision Network Camera ) و دوربین های مداربسته توربو (Turbo HD HDtvi ) طراحی شده اند.

سپس تک تک مکانهایی که برای نصب دوربین مدار بسته مشخص کردهاید را چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین مداربسته میگیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. از این رو نیازی نیست تا هزینه ای برای اجاره مغازه پرداخت کنید مبالغی که برای ورود به این شغل باید در نظر بگیرید ابتدا هزینه دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته بوده و سپس خرید ابزارهای مورد نیاز این حرفه مانند نردبان، دریل، تستر دوربین و غیره می باشد. برای ورود به هر حرفه ای باید مهارت های لازم را کسب کنید و دانش خودتان را بالا ببرید از این رو اگر میخواهید تازه این کار را شروع کنید و یا اطلاعات محدودی دارید بهتر است با شرکت در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته دانش کافی در این زمینه را کسب کنید و سپس وارد بازار کار شوید چرا که اگر توانایی های خود را به روز نکرده و آنها افزایش ندهید نمیتوانید با همنوعان خود به خوبی در این حیطه رقابت کنید .

طبق گام ها و مراحل آموزش نصب دوربین مدار بسته که تا کنون بیان شد حتما این سوالات برای شما پیش آمده است که : آداپتور مخصوص دوربین مدار بسته باید چند ولت و چند امپر باشد؟ این دوربین ها تصاویر را با کیفیت بالایی ضبط میکنند و برای مکانهایی که نیاز به امنیت و نظارت بیشتری دارند مانند بانک ها مراکز نظامی فروشگاه ها و غیره بسیار مناسب می باشند. تکنولوژی HD-SDI یکی از زیر شاخههای تکنولوژی SDI است که اولین بار در سال 1998 برای انتقال تصاویر با کیفیت HD و Full HD مورد استفاده قرار گرفت. در چند سال اخیر ، دوربین های مداربسته بی سیم یا همان دوربین های وایرلس، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. یک سر سیم آداپتور را به پشت دوربین مدار بسته و سر دیگر را (دوشاخه) به پریز برق متصل کنید. این دوربین مدار بسته مناسب افرادی است که قیمت دوربین مدار بسته و کیفیت تصویر برایشان مهم است. دوربین نباید در جهت تابش نور مستقیم خورشید یا مقابل یک لامپ پرنور نصب شود، مورد بعد در این رابطه مربوط به محیط های تاریک است.