نینجوتسو چیست تاریخ نینجوتسو :: نینجوتسونینجا ، دوجو آرامش و دوجو نسیم | shahsavandmarket

ترکیب این دو کلمه درکنار هم، معنای سبکی از زندگی را یادآور می شود. نینجوتسو ( نین جوتسو) که در واژه به معنای “حرکت پنهانی” است و در آن استراتژی ها و تاکتیک های جنگ های نامتعارف و چریکی و روش های جاسوسی و پنهان کاری آموزش داده می شود یک هنر رزمی ژاپنی است. در ذهن تمامی ما احتمالا نزدیک ترین تصویری که از ورزش نینجوتسو و نینجا باشد، لاک پشت های سبز رنگ معروف نینجا کار ژاپنی باشند که تصویر آن ها تا مدتها روی لوازم تحریر ما بودند.

خطرات ورزش نینجا کودکانه

بعد از این سقوط چین به مدت 50 سال دچار هرج و مرج شد، در این هنگام تعدادی از فرماندهان نظامیش به همراه تاکتیک ها و نظریه های جنگی وارد ژاپن شدند. در دهه 1020 میلادی نیز تعدادی از راهبان بودیایی چینی به همراه دانش پزشکی و نظریه های جنگی وارد ژاپن شدند و تاکتیک های خود را به راهبان مبارز ژاپنی و اولین طایفه های نینجا یاد دادند. نینجوتسو (نین جوتسو) توسط سان وو استراتژیست معروف سده پنجم که ریشه در سان تزو (اثر کلاسیک نظامی چینی) دارد پیش از میلاد به رشته تحریر درآمده‌است. نینجا(یا در ژاپنشینوبی) به مزدوران مخفی در دورانژاپن فئودالگفته می‌شود.

هاتا یوگا چیست؟ فواید هاتا یوگا

در این نوع سلاح ، صرف نظر از این که بر روی چه نوع سطحی پرتاب شود ، همیشه یکی از میخ ها به سمت بیرون است ، که می توانست برای کند کردن حرکت و یا حتی توقف کامل تعقیب کننده کافی باشد. با شروع دوران فئودال ژاپن در سال 1192 تعدادی طوایف نینجا به وجود آمدند و به چریک های حرفه ای و سری تبدیل شدند و در آخر اربابان ایـالات گوناگون آن ها را استخدام می کردند. که در همین سال ها ایالت های کوگا و ایگا توسط نینجا ها اداره می شدند.

نینجوتسو چیست تاریخ نینجوتسو :: نینجوتسونینجا ، دوجو آرامش و دوجو نسیم | shahsavandmarket در افسانه‌های ژاپنی آمده که نینجاها از نسل هیولایی هستند که نیمی انسان و نیمی کلاغ بود. بر اساس بیشتر منابع تاریخی نینجاها به تدریج خود را به عنوان نیروی مخالف همتایان طبقه بالاتر خود یعنی سامورایی‌ها در ژاپن فئودال مطرح کردند و تکامل این هنر رزمی بین قرن ششم تا نهم میلادی در ژاپن شاهسوند مارکت اتفاق افتاد. بطور کلی این ورزش محدودیت سنی ندارد، اما بهتر است تا کودکانی که می‌خواهند در این رشته فعالیت کنند، حداقل 6 سال داشته باشند تا بتوانند تمرکز و تعادل خود را حفظ کرده و میان اعضای بدن خود، ارتباط بر قرار کنند.

  • نبردی که تنها تعداد انگشت شماری از نینجاهای ایگا از آن جان سالم به در بردند.
  • همانطور که در بالا می بینید درجه بندی دان از 1 تا 15 می باشد و هرچقدر که بالاتر می رود مراحل سخت تره بوده و نیاز به تلاش بیشتر است.
  • این یک روش منحصر به فرد برای حرکت و تفکر است که سیستم ما را توسعه داده است که اغلب به ما به هنر برنده شدن اشاره می کند، تایجوستو روش دفاعی اساسی است که استفاده می شود.
  • ورزش دوران پریود
  • برای نشان دادن درجه هنرجو بر روی لباس او علامت‌های مختلفی نصب می‌شود.
حمله ناگهانی، مسموم کردن، فریب و جاسوسی از نظر سامورایی‌ها ناجوانمردانه بود اما از روش‌های اصلی رزمی نینجاها به‌شمار می‌آمد. تقریبا در قرن ششم میلادی (بودیسم) وارد ژاپن شد و منجر به درگیری بین کسانیکه می خواستند بودیسم را بصورت یک مذهب رسمی درآورند و کسانیکه از (شینتوایسم) بعنوان مذهب ملی طرفداری می کردند شد. این اثر در قرن ششم میلادی وارد ژاپن شد و به طور دقیق توسط دربار سلطنتی و خانواده‌های متخاصم مورد بررسی قرار گرفت.

چه کسی نینجاها را آموزش می دهد؟