8 ویژگی که یک اتاق فرار خفن باید داشته باشه اتاق فرار اسکیپ مستر | allescape

این بازی، سال‌هاست که جزء تفریح‌های مخصوص نوجوانان و بزرگ‌سالان و بعضا کودکان در کشورهای خارجی در مراکزی به نام اسکیپ روم طراحی و اجرا می‌شود. در کشور ما نیز تهران با مراکز متعددش، قطب ایران در این زمینه محسوب می‌شود. اگر تجربه بازی کردن در اتاق فرارهای تهران را دارید، در بخش نظرات، تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران کجارو به اشتراک بگذارید. اتاق فرار گرمابه یکی از متفاوت‌ترین اسکیپ روم‌های حال حاضر شهر تهران با فضای نوستالژیک و باورپذیر سنتی ایرانی است.

  • • گاهی هم به دلیل تهویه و فضای یک بازی ممکن است انتخاب مکان مجموعه اتاق فرار احساس سرما کنید.
  • تنوع رنگ در اتاق فرار از احساس خستگی برای بازیکنان جلوگیری می‌کند و بازیکن هر بار با دیدن تصاویر جدید به اهمیت احترام طراح به بازیکنان پی خواهد برد.
  • اتاق فرار یک مخمصه و بازی ماجراجویی فیزیکی است که در آن بازیکنان با استفاده از سرنخ‌ ها، نکات و استراتژی‌ ها برای حل مسائل و دستیابی به اهداف خود، یک سری از پازل‌ ها و معما ها را حل می‌ کنند.
  • صرف‌نظر از برخی موارد خاص، بعضی ژانرها محبوبیت بیشتری دارند.
  • جواب معما «مرگ» است و نشان دادن پاسخ سه حرفی، اولین سرنخ برای ساده‌ و سرراست‌تر کردن‌ آن خواهد بود.

البته ناگفته پیدا است که این مبالغ ،می‌توانند بسیار بیشتر یا کمی کمتر باشند. این مسئله به توقعات شما و طراحی سناریو و معماها برمی‌گردد. ایجاد فضاهای مختلف برای بازی می‌تواند کاربران بیشتری را به مجموعه شما بکشاند و درآمد شما را نیز بالاتر ببرد. وجود نسخه‌های آنلاین و دیجیتال این بازی یکی دیگر از نکات جالب در رابطه‌ با بازی اتاق فرار است که قابل نصب روی گوشی و کامپیوتر بوده و شما می‌توانید با حل معماها راه‌های فرار از اتاق را بیابید.

۱۰ ژانر پرطرفدار اتاق فرار

اتاق فرار گرمابه یکی از متفاوت‌ترین اسکیپ روم‌های حال حاضر شهر تهران است. در این اتاق فرار شما فقط با ترس‌های قدیمی و دلهره‌هایی که در سایر اتاق‌های فرار تجربه کردید مواجه نیستید و با معنای جدیدی از اسکیپ روم مواجه می‌شوید. ایستگاه مترو میدان صنعت در خط ۷ مترو تهران، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو فعال در نزدیکی مجموعه اتاق فرار اسکیپ کیوب است. برای کسانی که تا حالا تجربه بازی اتاق فرار را نداشتند، بهتر است که از بازی‌هایی شروع کنند که ژانر ساده‌تری دارد و تنوع معماها‌ کم‌تر است.

سطح بازی متوسط است و برای جوانان بین 17 تا 65 سال طراحی شده است. در این صورت در همه آزمایشات، اعضای تیم‌ها باید بین 17 تا 65 سال باشند. امروز همه در تلاش هستند تا اتاق‌های بهتری طراحی کنند، اتاق‌های پر از چالش، اتاق‌های غافلگیرکننده، ایجاد تجربه‌ای متفاوت برای بازیکنان و غوطه‌وری آن‌ها در سناریوی بازی نیز از اهمیت ویژه‌‎ای برخوردار است.

تجربه های فردی در مورد اتاق فرار

معمولاً در دقایق ابتدایی بازی، بازیکنان اشیاء موجود در اتاق را کشف می‌کنند. ازآنجاکه آن‌ها خود را در محیط‌های ناشناخته می‌یابند، به چند دقیقه زمان نیاز دارند تا به محیط عادت کنند. به‌طورکلی در این مدت، آن‌ها یک برنامه‌ریزی کلی برای کار گروهی خود انجام می‌دهند، در این مرحله از بازی، موسیقی باید آرام و با صدای کم باشد. موسیقی باید مرموز و با ظرافت خاصی انتخاب شده باشد و به‌مرور چالش‌برانگیز شود. انتخاب لوکیشن می تونه هم تو این مرحله قرار بگیره و هم در گام نخست طراحی اتاق فرار.

فناوری فرار از اتاق

8 ویژگی که یک اتاق فرار خفن باید داشته باشه اتاق فرار اسکیپ مستر | allescape